OPENSHOW 20180804

RESULTAT MINIATYRBULLTERRIER

DOMARE: MARK PHILLIPS, KENNEL BULLYON

VALP 4-6 MÅNADER
1. Tinybull's Foo Figther HP BIMVALP 4-6M




VALP 4-6 MÅNADER
1. Tinybull's Faith Hill BIRVALP 4-6M BIR VALP Best In Show
2. Tinybull's Fugees HP
3
. Accius Alphaville's Anastazia HP
4. Tinybull's First Aid Kit HP

VALP 6-9 MÅNADER
1. Martials Breed Holy Shit I Won HP BIRVALP 6-9m
deltog ej: Together with me Marso
VALP 6-9 MÅNADER
1. Awesome Torvi Wavw of Joy HP BIMVALP 6-9m

JUNIORKLASS 9-15 MÅNADER
1. Tinybull's Evert Taube HP BÄSTA HANE2
2. Axtom Terra Lev Lauer HP
3. Tinybull's Electric Banana Band
4. Demidreams Pennywise
oplacerade: Isabull's Bold Legacy Ossian
deltog ej: Bullbugbear's Hunsvotti
JUNIORKLASS:
1. Omzadogs Miss Perfect HP BÄSTA TIK2
2. Framgang Miuccia Prada HP
3. Bjuwiks Box in Flames HP
4. Martial Breed's Golden Child HP
oplacerade: Bjuwiks Ardbeg Rollercoaster, Bjuwiks Ardbeg Supernova
Isabull's Bold Legacy Odette. Isabull's Bold Legacy Olga, 
UNGHUNDSKLASS 15-24 MÅNADER
1. Krokko-Dillens Yacare Hocico Ancho HP
2. Tapto's Turban HP




UNGHUNDSKLASS 15-24 MÅNDER
1. Swedestaff's MBT Jeenie for Cozco HP BÄSTA TIK4
2. Laziebulls Pretty in Pink HP
3. Laziebulls La Dolce Vita 
4. Vegalicious Capella
oplacerade: Gloria of Bullylake, Team Cozco Glenna Gulliver
deltog ej: Team Cozco Greta Gulliver
ÖPPENKLASS 2-4 ÅR
1. Whispering Word's Pure Gold HP BÄSTA HANE BIR BISrunner up
2. Winged Woman Duke HP BÄSTA HANE3
3. Isabull's Rising Star Max HP
4. Isabull's Lennon Hermansson HP
oplacerade: Isabull's Gorgeus Gift Kurt, Tinybull's Depeche Mode
deltog ej: Delphinums Bromskloss

ÖPPENKLASS 2-4 ÅR
1. Isabull's Lovis Hermansson HP BÄSTA TIK3
2. Isabull's Lola Hermansson HP
3. Bulls of Art New Jersey
4. Isabull's Rising Star Mia
oplacerade: Bulliebompa's Overload, Martials Breed's Excuse Me, Omegis Frigg,
Whispering Word's Play and Chill Out
deltog ej: Delphinums Gaspedal

ÖPPENKLASS 4-7 ÅR
1. Chill Ou'ts Mont Blanc HP BÄSTA HANE4
2. World Cup Mamalodi HP
3. World Cup Montpellier HP
4. Jawarke Wee Viking HP

 

ÖPPENKLASS 4-7 ÅR
1. Swedestaff's MBT Galaxy Star HP BÄSTA TIK
2. Vestbull Citrine Black Beauty HP
3. Bulls of Art Audrey Hepburn HP
4. Winged Woman Brown Sweet HP
oplacerade: Bulls of Art Doris Day, Eger-Vari Mini Shiva, Isabull's Julia Ares Edition
Laziebull's Miss-Sunshine, Sockerbullen Skorpan, Sockerbullen Tosca
SENIORKLASS 7-10 ÅR
1. Isabull's Elton Gustl Legacy HP BIM Veteran
2. Bullibompa's Ink Tank HP
3. Potsu Du Notsu Informer Igor HP
SENIORKLASS 7-10 ÅR
1 Classic Dream's Mini Piff HP
2. Jawarke Wee Martial's Breed HP
3. Isabull's Primetime Helga HP

Bästa Huvud hane: Tinybull's Depeche Mode
Bästa Huvud tik: Omzadogs Miss Perfect
Bästa Rörelser hane: Krokko-dillens Yacare Hocico Ancho
Bästa Rörelser tik: Omzadogs Miss Perfect
BIR Uppfödare: Isabull's

VETERANKLASS 10+ ÅR
1. Gummibullens Mirabella Gulliver HP BIR VETERAN Best In Show
2. World Cup Zaragoza HP
3. Tarzey's Mini Rough Dun HP

Antal deltagande i vuxen klass: 20 hanar + 38 tikar
*vuxen = junior och uppåt.
Trophy Show vinnare: Whispering Word's Pure Gold
Runner Up: Whispering Word's Play and Chill Out
Deltagande: Isabull's Gorgeus Gift Kurt, Winged Woman Duke, Isabull's Lola Hermansson

 

har jag missat nåt resultat eller skrivit fel? maila mig så korrigerar jag omgående!