 Klicka på bilden för album
Kate har även hälsotestad UA, Planen är fler utställningar
när det väl är utställningar igen
|
Kate är min "first born unicorn" - min förstfödda bullterrier! Brosan var iofs ganska snabb ut efter ;)
Hon är ett ljuvligt litet lyckopiller i griskulting format, hon har massa massa attityd och hon är underbart rolig, alltid nåt mer eller mindre oskyldigt hyss på gång! Precis som sin mor är hon oerhört lyhörd och snabb i sina reaktioner, svinskojjig tösabit med hjärta av guld.
Kates föräldrar Donna och Roger är båda väldigt trevliga och stabila hundar, de är båda två hälsotestade ua och har gjort BPH förutom att bägge är utställningsmeriterade.
Kate har nu varit på sina första utställningar där hon skötte sig utmärkt och fick fina kritikter, fler shower planeras för framtiden! BPH är genomfört med bravur, hon hade svinkul! Bara glad, positiv och med snabba reaktioner och avreaktioner, jag är så nöjd med hennes härliga mentalitet!
Kate är nu mor till WW F-ernet Branka Kullen
|